شادمهر عقیلی - Shadmehr Aghili

شادمهر عقیلی

10

شادمهر عقیلی – Shadmehr Aghili

شادمهر عقیلی (زادهٔ ۷ بهمن ۱۳۵۱) خواننده، ترانه‌نویس، تهیه‌کننده موسیقی بازیگر ایرانی است. او با انتشار چند آلبوم موسیقی در ایران کار خود را آغاز کرد و پس از مدتی ابتدا به کانادا و سپس به ایالات متحدهٔ آمریکا مهاجرت کرد.

در سال ۱۳۷۶ از هنرستان موسیقی به اتفاق یک گروه به واحد موسیقی صداوسیما رفت. فؤاد حجازی هم جزو آن گروه بود. در همان‌جا بود که با خشایار اعتمادی و علیرضا عصار آشنا شد. اولین آلبوم بدون کلام او به نام «بهار من» که تنظیمی جدید از قطعات قدیمی بود مورد استقبال قرار گرفت و هم‌زمان همکاری خود را با صداوسیما آغاز کرد.

تب شادمهر به مرور بالا گرفت و انتشار آلبوم «دهاتی» آغازگر موجی بود که همه موسیقی پاپ بعد از انقلاب را تحت تأثیر قرار داد. این آلبوم همچنان رکورد فروش آلبوم موسیقی را با بیش از دو و نیم میلیون نسخه فروش در اختیار دارد. شادمهر عقیلی – Shadmehr Aghili

آخرین فعالیت رسمی شادمهر در ایران حضور در فیلم سینمایی «پر پرواز» بود. نقش خواننده‌ای که مجوز انتشار آثارش صادر نمی‌شود و قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارد.

سرانجام شادمهر در سال ۱۳۸۰ پیش از اکران فیلم شب برهنه، ایران را ترک کرد و فعالیت‌هایش را در کانادا و سپس آمریکا ادامه داد.

آهنگهای شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلیروز سرد

آهنگ روز سرد با صدای شادمهر عقیلی Shadmehr Aghili – Rooze Sard دانلود آهنگ شادمهر عقیلی به نام روز سرد به همراه متن اون روزو میبینم، بگردی دنبالم

شادمهر عقیلیتکرارم نکن

تکرارم نکن

شادمهر عقیلیادامه میدمت

آهنگ ادامه میدمت با صدای شادمهر عقیلی Shadmehr Aghili – Edame Midamet

شادمهر عقیلیعقل و عشق

شادمهر عقیلیغرور

شادمهر عقیلیتنهایی هام

شادمهر عقیلیهمیشگی

شادمهر عقیلیتجربه کن

شادمهر عقیلیعوض نمیشی

دانلود آهنگ عوض نمیشی از شادمهر عقیلی Shadmehr Aghili – Avaz Nemishi

شادمهر عقیلیوقتی که بد میشم